Obecna sytuacja stawia pod znakiem zapytania wiele planów i obszarów życia codziennego. Jeszcze nie wiadomo, jak będą wyglądały zalecenia rządu na najbliższe miesiące, między innymi na okres wakacji letnich.

Biuro Prasowe Ministerstwa Rozwoju 9 maja zapowiedziało: „Zależy nam bardzo na tym, żeby dzieci i młodzież mogły bezpiecznie odpocząć podczas wakacji. Dziś odbyliśmy w tej sprawie spotkanie w MEN. Zakończyło się ono wspólnym stanowiskiem, że w odpowiednich reżimach sanitarnych wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży może być możliwy. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy oczywiście do ministra zdrowia, który na bieżąco monitoruje sytuację epidemiczną. W przyszłym tygodniu będziemy kontynuować rozmowy z Ministerstwem Zdrowia”.

Cały czas bacznie obserwujemy komunikaty rządzących. Mamy nadzieję, że zapowiedzi Ministerstwa Rozwoju się sprawdzą. Jesteśmy jednak świadomi, że sytuacja jest bardzo dynamiczna, dlatego przygotowujemy się na możliwość dopasowania formy wakacyjnego wypoczynku do warunków i zaleceń rządzących. Trudno w tym momencie powiedzieć, czy będzie to ograniczenie ilości uczestników, skrócenie czasu opieki czy zrezygnowanie z niektórych urozmaiceń. O wszystkich zmianach będziemy na bieżąco informować.

Jeśli sytuacja pozwoli nam na organizację półkolonii w jakiejkolwiek formie, będziemy oczywiście kontynuowali stosowanie się do wszystkich zasad higieny oraz zaleceń sanitarnych.

W przypadku, kiedy będziemy zmuszeni zrezygnować z organizacji letnich półkolonii, wpłacone na zaliczkę pieniądze nie przepadną. Będzie je można wykorzystać w późniejszym czasie na nasze zajęcia, półkolonie zimowe lub półkolonie letnie 2021. Jeśli ulokowanie zaliczki w takiej formie nie będzie dla Państwa satysfakcjonujące, dokonamy zwrotu pieniędzy na wskazany numer konta.

W sytuacji braku półkolonii podczas wakacji 2020, będziemy oferować 3-4 godzinne zajęcia on-line. Wiemy, że konieczność całodziennej opieki nad dziećmi ogranicza lub uniemożliwia pracę zawodową, dlatego już teraz dajemy Państwu dostęp do zdalnych warsztatów, podczas których najmłodsi mogą w przyjemny i kreatywny sposób spędzić samodzielnie czas podczas przygotowanych przez nas aktywności połączonych z nauką języka angielskiego. Wszystkie materiały do zajęć planujemy przesłać w atrakcyjnie zapakowane paczki-prezenty dla dzieci  Szczegóły zajęć on-line wkrótce.