Obecna sytuacja stawia pod znakiem zapytania wiele planów i obszarów życia codziennego. Jeszcze nie wiadomo, jak będą wyglądały zalecenia rządu na najbliższe miesiące, między innymi na okres wakacji letnich.

Biuro Prasowe Ministerstwa Rozwoju 9 maja zapowiedziało: „Zależy nam bardzo na tym, żeby dzieci i młodzież mogły bezpiecznie odpocząć podczas wakacji. Dziś odbyliśmy w tej sprawie spotkanie w MEN. Zakończyło się ono wspólnym stanowiskiem, że w odpowiednich reżimach sanitarnych wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży może być możliwy. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy oczywiście do ministra zdrowia, który na bieżąco monitoruje sytuację epidemiczną. W przyszłym tygodniu będziemy kontynuować rozmowy z Ministerstwem Zdrowia”.

Cały czas bacznie obserwujemy komunikaty rządzących. Mamy nadzieję, że zapowiedzi Ministerstwa Rozwoju się sprawdzą. Trudno w tym momencie powiedzieć, czy będzie to ograniczenie ilości uczestników, skrócenie czasu opieki czy zrezygnowanie z niektórych urozmaiceń. O wszystkich zmianach będziemy na bieżąco informować.

Jeśli sytuacja pozwoli nam na organizację warsztatów w jakiejkolwiek formie, będziemy oczywiście kontynuowali stosowanie się do wszystkich zasad higieny oraz zaleceń sanitarnych.

W przypadku, kiedy będziemy zmuszeni zrezygnować z organizacji letnich warsztatów, wpłacone na zaliczkę pieniądze nie przepadną. Będzie je można wykorzystać w późniejszym czasie na nasze zajęcia, warsztaty czy półkolonie zimowe. Jeśli ulokowanie zaliczki w takiej formie nie będzie dla Państwa satysfakcjonujące, dokonamy zwrotu pieniędzy na wskazany numer konta.

W sytuacji braku warsztatów podczas wakacji 2020, chcemy zaproponować zajęcia on-line. Wiemy, że konieczność całodziennej opieki nad dziećmi ogranicza lub uniemożliwia pracę zawodową, dlatego chcemy zaproponować dostęp do zdalnych warsztatów, podczas których najmłodsi będą mogli w przyjemny i kreatywny sposób spędzić samodzielnie czas z przygotowanymi przez nas atrakcjami. Zorganizujemy też wysyłkę wszelkich potrzebnych materiałów do zajęć, aby nie absorbować Państwa dodatkowo. Szczegóły zajęć on-line już wkrótce.